Aktualitetet e anetareve

Komunikim- Shtypi

Rama takon trupat franceze të kërkim/shpëtimit dhe ato të inspektimit të gjendjes së godinave të dëmtuara

Kryeministri Edi Rama ka takua të premten në Durrës ekspertët francezë të kërkim-shpëtimit dhe ato të inspektimit të gjendjes së godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama gjatë bashkëbisedimit me ekspertët francez i ka falënderuar për kontributin që ata dhanë në shpëtimin e sa më shumë jetëve të qytetarëve gjendur nën rrënojë për shkak të tërmetit shkatërrimtarë.

Nga tërmeti i rënë humbën jetën 49 persona ndërsa u plagosën 731 të tjerë.

BURIMI: ata

Share this page Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin